Katusehooldus tööd üle Eesti.

Varavari on ettevõte, mis pakub katusevahetusele alternatiivset lahendust, katuse taastamise abil. Ettevõte on spetsialiseerunud katuste hooldusele, mille käigus katus puhastatakse (katusepesu), parandatakse ja värvitakse. Meil on lahendused kivi-, eterniit, bituumen-, SBS-, PVC-, kui ka plekk-katustele.

Igale katusetüübile, kui ka materjalile on erinev toode ning lähenemine. Näiteks saame tuua, et bituumen tüüpi katused on võimalik katta bolyurethaan/bolyurea-ga või siis liqquid rubberiga. Plekk-katustele saame pakkuda akrüül- või lahusti põhiseid värve. Kivikatused kaetakse enamasti isonit-ga, kuid on võimalik katta rubberi või polyurea-ga. Valiku teeb klient peale konsultatsiooni, mille käigus tutvustatakse kliendile tooteid ning toodete hindasi. Katuse taastamine sõltub peamiselt katusekatte/värvi toote hinnast, sellest tulenevalt tuleb katuse värvimise hind.

Pakume katusepuhastus teenust, ehk katusepesu. Peale katusepesu on soovitatav siiski katus üle katta millegagi, kuna katusepesu käigus kaotab katusekate enamiku oma esialgsetest omadustest, kui seda pole juba suutnud UV ja sammal esmalt teha. Viimane variant pigem kehtib katustele, mis on üle 10 aasta vanad ja rohkelt sammaldunud. Katusepesu oleks mõistlik teostada iga kahe või kolme aasta tagant, madala survega, et mitte kaotada katusekatte esialgseid omadusi. Sambla juured ei jõua hakata lagundama katuse materjali kaitsevaid omadusi. Seega me pikendame sellega katuse eluiga. Kui aastaid on juba piisavalt mööda ja näiteks kivikatus on juba poorne, oleks ta mõistlik üle katta värviga, sellega taastame katusekatte esialgsed omadused.

Kõik need samad probleemid esinevad fassaadidel, tänavakividel ja betoonpindadel. Kohad mis asuvad välitingimustes on mõjutatud ilmastikuoludest. Peamiseks vaenlaseks pindadele on UV ja sammal, mis suudavad aastatega teha suure kahjutöö, sellest tulenevalt tuleks kanda hoolt pindade eest.